Miejska instytucja robi konkurs na … mem

Aleja Róż fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dyrekcja Biblioteki Kraków ogłosiła konkurs na mem lub film promujący Nową Hutę.

– Masz z Nową Hutą, jej historią, kulturą czy tradycją, ciekawe skojarzenia? Potrafisz je zaprezentować wizualnie? Jeżeli tak, to włącz się w obchody 70-lecia najmłodszej siostry Krakowa, przygotuj mem lub krótki film i zgłoś swoje dzieło do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Kraków – czytamy na stronie miejskiej jednostki.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 24 lat. Mem lub filmik ma promować Nową Hutę lub byćpoświęcony mieszkańcom, tradycjom, historii lub kulturze tej dzielnicy.

– Mem, czyli połączenie elementu graficznego z tekstowym (jpg/png max. 3 MB), albo link do krótkiego, 60-90-sekundowego filmu, zamieszczonego wcześniej w serwisie YouTube (z oznaczeniem #bibliotekakrakow i #70-lecieNowejHuty) należy przesłać na adres: konkursy@biblioteka.krakow.pl– piszą organizatorzy.

Prace konkursowe będą oceniane w dwóch grupach wiekowych 16–19 i 20–24 lata, osobno dla kategorii mem i film. Pod uwagę brana będzie zgodność z tematyką konkursu, oryginalność pomysłu, jakość i estetyka wykonanej pracy oraz kreatywność autora. W każdej kategorii przyznana zostanie nagroda główna, a komisja konkursowa będzie też mogła zdecydować o wyróżnieniach.

Konkurs trwa do 31 października. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia, które należy dostarczyć do dowolnej filii Biblioteki Kraków lub przesłać na adres: Biblioteka Kraków, Pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków z dopiskiem „Konkurs na mem lub film”.

comments powered by Disqus