Porodówka w Żeromskim doczekała się remontu [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Odnowione sale, nowe wyposażenie i komfortowe warunki. W poniedziałek otwarto wyremontowane oddziały.

Oddziały ginekologii operacyjnej, położnictwa oraz patologii ciąży od lat czekały na remont. W szpitalu, który rocznie przyjmuje pięć tysięcy kobiet na ginekologii, warunki były dalekie od obowiązujących standardów. Po 9 miesiącach prac szpital zyskał nowy wygląd za 7,2 mln złotych.

Nowe wnętrza dla pacjentów  

Przyszłe mamy z pewnością ucieszy zmniejszenie sal do dwu- i trzyosobowych. Pomieszczenia przemalowano na jasne kolory i wyposażono w komfortowe łóżka.

– Jestem zawsze szczęśliwy, kiedy otwieramy oddziały ginekologiczno-położnicze, ponieważ to ważne miejsce zarówno z punktu widzenia kobiet, jak i osoby, która się rodzi. Pobyt musi odbywać się w maksymalnie dużym komforcie – mówił wiceprezydent Andrzej Kulig.

Zmiany nie tylko wewnątrz

Oprócz miejsc dla pacjentów oddział wzbogacił się także o salę operacyjną o podwyższonym rygorze, wyposażoną w nowoczesne lampy operacyjne czy kolumny: anestezjologiczną i chirurgiczną. Dodatkowo ocieplone zostały ściany i stropy, wymienione okna i drzwi oraz zmodernizowane instalacje.

Ginekologia to nie ostatni remont

To nie ostatnia zmiana, jaka czeka pacjentów „Żeromskiego”. Miasto przeznaczyło ponad 2,5 miliona złotych na remont i wyposażenie apteki. Po zmodernizowaniu pomieszczenie jest sterylne, a dodatkowo powstały dwie nowe pracownie: żywienia pozajelitowego i receptury aseptycznej.

Farmaceuci będą mogli na miejscu produkować mieszaniny odżywcze dla ciężko chorych. – Z punktu widzenia tego szpitala mam nadzieję, że to jeden z cyklu remontów, które będą się odbywać w najbliższym czasie – zapowiadał wiceprezydent.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus