Dzieje się nad Zalewem Nowohuckim. Kolejna dawka Bulwar(t)u Sztuki

Nad zalewem Nowohuckim wystąpi zespół Laboratorium Pieśni fot. Kamila Chomicz
Trwa Bulwar(t) Sztuki. Sprawdzamy, co będzie się działo nad Zalewem Nowohuckim w najbliższych dniach.

Wydarzenie rozpoczęło się 5 czerwca. Od tego dnia przy Bulwarowej odbywają się różne kulturalne wydarzenia. Warsztaty, koncerty muzyczne, pokazy filmowe, spotkania z artystami, a nawet potańcówki i poranne jogi to tylko niektóre z nich.

Kolejna porcja kultury

We wtorek 23 lipca stały gość Bulwar(t)u Sztuki, czyli Capella Cracoviensis, poprowadzi warsztaty śpiewu. W środę natomiast zaprosi na spotkanie ze „Śpiewnikiem domowym” Moniuszki w ramach cyklu „Matinée”.

Dzień później spotkać się będzie można z Wędrownym Teatrem Małe Mi, który w swoim spektaklu „Księżycowe opowieści” zabierze widzów w kosmos.

W cyklu filmowym Łukasz Maciejewski zaprezentuje w czwartek o 20:30 kolejny polski film. Tym razem będą to „Zwierzęta” Grega Zglińskiego, projekcję poprzedzi krótka prelekcja.

Na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa zobaczymy aktorkę Ewę Błaszczyk. W piątek 26 lipca o 19:00 aktorka i reżyserka wcieli się w postać wybitnej dziennikarki, Oriany Fallaci. Wstęp na przedstawienie jest wolny, bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie teatru od 22 do 24 lipca w godz. 15:00–18:00.

Miłośnicy salsy będą mogli poddać się jej energicznym rytmom podczas piątkowych potańcówek. Fani kreatywnych warsztatów nauczą się natomiast czegoś nowego przy „Cudach z papieru”, czyli rodzinnych zajęciach, których tematem będą lalki. Warsztaty poprowadzi Anna Maslovskaya, reżyserka i mistrzyni teatru cieni.

Pomysł na weekend

W sobotnie popołudnie odbędzie się spotkanie warsztatowe z grupą improwizatorów z Impro Krk. Póżniej zaplanowano koncert „Na ramionach gigantów”. Wieczorem po występie Joanny Słowińskiej, odbędzie się kolejny koncert w ramach Święta Wandy. O 18:00 nad zalewem wystąpi zespół Laboratorium Pieśni.

W niedzielę 28 lipca usłyszmy Kwartet nr 5 op. 92 Dymitra Szostakowicza i Kwintet G-dur op. 111 Johannesa Brahmsa. Weekendowy Bulwar(t) Sztuki zakończy wieczór z Jasonem Reitmanem i jego filmem „Tully” z Charlize Theron w roli głównej.

Wejście na wszystkie wydarzenia jest darmowe, na niektóre warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce Nowa Huta
comments powered by Disqus