Krakowianka Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019

fot. Junior Eurovision Song Contest, YouTube.com

Krakowianka Wiktoria Gabor zwyciężyła w niedzielę w finale Eurowizji Junior 2019. Piosenką „Superhero” pokonała reprezentantów 18 innych krajów.

Finał konkursu odbywał się w Polsce, a wszystko dzięki ubiegłorocznej wygranej Roksany Węgiel. Niedzielne zwycięstwo Viki Gabor było pierwszym przypadkiem, by ten sam kraj wygrał dwa razy z rzędu.

Już poprzednim razem pojawiały się sugestie, by finał konkursu zorganizować w Tauron Arenie. Ostatecznie stanęło na Gliwicach, m.in. ze względu na zapełniony kalendarz krakowskiej hali. Teraz temat powraca: wiceprzewodniczący rady miasta Michał Drewnicki już zapowiedział, że zawnioskuje o organizację przyszłorocznego wydarzenia w Tauron Arenie – tym bardziej, że młoda artystka mieszka w jednej z nowohuckich dzielnic, w Mistrzejowicach.

Zwycięstwa pogratulował Viki Gabor także prezydent Jacek Majchrowski.

Dziewczyna z Huty

Gabor urodziła się w Niemczech, mieszkała w Wielkiej Brytanii, ale obecnie wraz z rodziną mieszka na os. Bohaterów Września.

– W Nowej Hucie niczego mi nie brakuje. Tutaj jest mój dom rodzinny, mój spokój, moja ostoja, tu mam swoich przyjaciół. Wspaniale jest mieć swoje miejsce na ziemi – mówiła w rozmowie z LoveKraków.pl Viki Gabor kilka miesięcy temu.

O 12-latce zrobiło się głośno, kiedy skradła serce całego składu jurorów telewizyjnego programu muzycznego „The Voice Kids”.

O to, by mieć ją w swojej drużynie zabiegali wszyscy - piosenkarka Cleo, muzycy grupy „Afromental” – Tomson i Baron, jak również idol nastolatek Dawid Kwiatkowski. Ostatecznie dziewczyna zdecydowała się dołączyć do członków zespołu Afromental. Pod ich skrzydłami dotarła do finału.

Więcej o reprezentantce Eurowizji Junior z Nowej Huty >>> W Nowej Hucie rośnie konkurencja dla Edyty Górniak

A tak wyglądał niedzielny występ reprezentantki Polski:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus