Nie będzie noclegowni dla osób bezdomnych

Nie będzie noclegowni dla osób bezdomnych przy ulicy Fatimskiej w Dzielnicy XVI Bieńczyce – poinformował o tym, po spotkaniu z prezydentem Krakowa, poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej chciał w budynku przy ulicy Fatimskiej uruchomić sezonową noclegownie dla osób bezdomnych. Urzędnicy tłumaczyli to, że lokalizacja została wybrana „ze względu na odpowiednie gospodarowanie zasobami gminy”. Argumenty nie przekonały jednak mieszkańców Bieńczyc, którzy stanowczo sprzeciwiali się utworzeniu noclegowni.

W piątek popołudniu poseł Ireneusz Raś poinformował, że spotkał się w tej sprawie z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Mówi, że już wkrótce „kontrowersje z noclegownią będą definitywnie zakończone”.

– Ogromnie się cieszę, że nasze postulaty znalazły zrozumienie i jak obiecał mi pan prezydent, miasto wycofa się z lokalizacji noclegowni przy ul. Fatimskiej – informuje Ireneusz Raś.

Poseł podkreśla, że w budynku zostanie zorganizowany nowy oddział straży miejskiej. Jego zdaniem, obecność funkcjonariuszy zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Huty.

Poseł Ireneusz Raś zaproponował prezydentowi, aby zwiększyć udział miasta w finansowaniu instytucji, które od lat udzielają pomocy osobom bezdomnym.

– Kierowanie bezdomnych do tych właśnie placówek będzie również istotne z innego powodu: unikniemy w Nowej Hucie izolowania bezdomnych i tworzenia „wydzielonego obszaru”, czegoś, co mogłoby kojarzyć się z celowo tworzoną dzielnicą biedy i wykluczenia. Na tym terenie funkcjonują już podobne placówki i noclegownie, a zatem ich kumulacja i tworzenie nowych utrwaliły jedynie mechanizmy dalszych wykluczeń – podkreśla Raś.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus