Trash Run Nowa Huta, czyli bieganie i sprzątanie

W najbliższą niedzielę, 29 września odbędzie się impreza Trash Run Nowa Huta. To bieganie na wyznaczonej trasie i sprzątanie wysegregowanych śmieci na wyznaczonych obszarach.

Fundacja EcoTravel, która odpowiada za organizację, koordynowała już sprzątanie rzeki Dłubni. Teraz postanowili włączyć element rywalizacji. Tak narodził się pomysł stworzenia rodzinnego marszobiegu Trash Run Nowa Huta, podczas którego uczestnicy będą nie tylko spalać kalorie, ale przede wszystkim zbierać śmieci i wstępnie je segregować.

Bieg jest dedykowany szczególnie rodzinom z dziećmi i tym, którzy chcą mimo rywalizacji sportowej zadbać o najbliższą okolicę.

– Uczestnicy będą mieli za zadanie zmieścić się w odpowiednim wymiarze czasu, ale najważniejszym elementem rywalizacji będzie segregacja śmieci podczas pokonywania wyznaczonej trasy. Będą musieli wrzucać je do odpowiedniego worka w określonym obszarze trasy. O tym, jak prawidłowo segregować, a tym samym rozróżnić śmieci, dowiedzą się podczas prelekcji przed rozpoczęciem biegu – wyjaśnia Marcin Pawlik, organizator pierwszego nowohuckiego Trash Runu.

Organizatorzy przewidzieli trasę o długości 5,5 km – od Zalewu Nowohuckiego wzdłuż Doliny Dłubni, dalej przez Lasek Mogilski aż do Yacht Klubu Polska Kraków w Mogile. Na mecie marszobiegu na wszystkich uczestników będą czekać medale oraz wegetariański posiłek regeneracyjny.

Start o godzinie 9, zapisy prowadzi Aleksandra Wyszyńska-Pawlik (mail: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl). Bieg odbywa się w parach, limit uczestników wynosi 200 osób.
comments powered by Disqus